top of page

podmienky adopcie

V prípade, že sa rozhodnete adoptovať si psíka z nášho útulku, aktuálnych psíkov, ktorí hľadajú nový domov a všetky informácie o nich nájdete na našej stránke → www.utuloktulacik.sk/hladaju-domov Prosíme vás, adopciu si dopredu poriadne premyslite, psík je záväzok na niekoľko rokov a potrebuje každodennú starostlivosť. Vyberajte si psíka nielen podľa vzhľadu, skúste zvážiť, ktorý psík by sa najviac hodil do vašej rodiny na základe jeho povahy a potrieb 😊 Ak sa neviete rozhodnúť, príďte psíka najprv k nám do útulku vyvenčiť, zoznámiť sa ♥ Prosíme vás, rešpektujte, že adopcii psíka z nášho útulku predchádza určitý proces. V prípade, že vás niektorý zo psíkov zaujme, napíšte nám mail na adopcie@utuloktulacik.sk (adopcie neriešime telefonicky), kde nám zašlete základné informácie o podmienkach, aké by u vás psík našiel. 

Adoptovať psíka si môže len osoba staršia ako 18 rokov, s platným občianskym preukazom. Ak bývanie nového majiteľa nie je v osobnom vlastníctve, je potrebný písomný súhlas majiteľa. Podmienkou adopcie je osobné vyzdvihnutie psíka u nás v útulku, výhradne osobou s ktorou sme o adopcii komunikovali, podpísanie adopčnej zmluvy a uhradenie adopčného poplatku 130Eur, ktorý z časti pokrýva náklady na veterinárne ošetrenie psíka. Psíky odchádzajú do nového domova až po kompletnom veterinárnom ošetrení – sú očkované, odblšené, odčervené, čipované a kastrované. U šteniatok je podmienka kastrácie v dospelosti! 

Psíky adoptujeme len do vhodných podmienok. Psíkovi musí byť zabezpečená každodenná starostlivosť a spoločnosť. V prípade, že psík ide na adopciu do rodinného domu, dvor musí byť oplotený a zabezpečený, psík musí mať zateplenú búdku a koterec, prípadne prístup do obytných častí domu. Psík za žiadnych okolností nesmie byť držaný na reťazi, v takomto prípade alebo po porušení iných z podmienok zmluvy bude psík odobraný!

Po adopcii psíka je potrebné ostať s nami v kontakte, veľmi sa potešíme pravidelným informáciám a fotografiám, ako sa psíkovi v novom domove darí ♥

V prípade akýchkoľvek problémov sa v budúcnosti neváhajte na nás obrátiť 😊

bottom of page