top of page

adelka

272789060_10160887701958274_4928638979266700336_n.jpg

Ahojte, volám sa Adelka, mám 3 mesiace. Som ešte maličké šteniatko zachranené z osady, kde som doslova prosila o pomoc, ledva prežívala chladné dni a nič dobré ma nečakalo. Dlhšie som bojovala s kožnou chorobou, ktorá ma dosť potrápila, denne spôsobovala ranky na tele a tie veľké bolesti. Ale na radosti z nového života mi to neubralo, veľmi sa zo všetkého nového teším, čo ešte uvidím a čo ešte zažijem. Som ako každé šteniatko plné energie a radosti.
V dospelosti budem pravdepodobne menšieho vzrastu, isté je, že budem veľká kráska, moje nôžky sú už teraz dlhé a štíhle. Som vhodná do bytu či rodinného domu, kde budem bývať s rodinkou vo vnútri a budem mať veľa pozornosti. Už som pripravená na bláznivé dobrodružstvá či už v prírode alebo doma, rada aj v spoločnosti iného psíka. Teším sa na svoju novú rodinku, ktorá ma toho ešte veľa naučí.

Prosíme o pochopenie, že šteniatka, aby sme ich chránili, sú v našej opatere výlučne vo vnútorných vykurovaných priestoroch. Nakoľko sú zachránené a odobraté z nevhodných podmienok, veľmi často sú po liečbe, bez dostatočnej imunity... preto psíkom hľadáme bývanie s celoročným a stálym prístupom dovnútra. Rovnako je potrebné myslieť na to, aby bolo šteniatko prvé dni až týždne pod dozorom, či je naďalej všetko v poriadku , je potrebné sa mu intenzívnejšie venovať, prípadne v domácom prostredí dokončiť liečbu. Je veľmi dôležité si adopciu šteniatka dopredu zvážiť a rovnako zvážiť svoje možnosti a myslieť na to, že adopcia šteniatka je záväzok na viac ako 10 rokov.